Výjezd k úniku ropných látek 3.8.2013

Jednotka SDH Lichnov vyjela na žádost IBC Ostrava k uníku ropných látek z havarovaného autobusu na pozemní kominikaci. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjíštěno že se jedná o uník chladící kapaliny. Místo bylo zasypáno sotbentem a bylo povedeno provizorní opravení prasklé části potrubí. K ohrožení žívitní prostředí nedošlo na místo se dostavila jednotka HZS Nový jíčín která přebrala místo zásahu, a policie ČR.

Výjezd k požáru autobusu 2.8.2013

Jednotka SDH Lichnov vyjela na žádost IBC Ostrava k požáru autobusu Lichnov 91. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že hořela motorová část, která byla před příjezdem jednotky uhašena řidičem autobusu. Jednotka nezasahovala.

Technická pomoc – řezání stromu 31.3.2013

Místní občanem p. Jiřím Tichavským, Lichnov 505, bylo nahlášeno nebezpečí pádu stromu na komunikaci číslo 483. mezi Lichnovem a Frenštátem p.R. Jednotka vyjela k řízení silničního provozu na komunikaci aby bylo možné nebezpečný strom odstranit. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základu.

Požár nízké budovy 17.2.2013

Dne 17.02. 2013 ve 4:04 jsme z operačního střediska obdrželi hlášení o výjezdu jednotky k požáru nízké budovy s výbuchem do Frenštátu pod Radhoštěm. Jednotka vyjela v počtu 5 plus 1 osob s technikou Škoda 706 RTHP CAS 25. V době příjezdu na místo zásahu byla ještě prováděna evakuace osob z hořícího objektu za pomocí výškové techniky ze stanice v Novém Jičíně. V této době došlo rovněž k jednomu z výbuchů. Naše jednotky byla určena pro kyvadlovou dopravu vody. Z důvodu velké potřeby  hasící vody a velkého množství techniky bylo v průběhu zásahu zřízeno další plnící místo. K obsluze plnícího místa byli určeni členové naší jednotky. Po lokalizaci požáru bylo rozhodnuto o ukončení činnosti tohoto plnícího místa. Krátce potom byla naše jednotka odeslána zpět na základnu. Následky požáru a výbuchu jsou tragické a svým charakterem patří k nejhoším v historii samostatné ČR. Prosíme občany aby finančně či jinak pomohli lidem postiženým touto událostí. SDH Lichnov vyjadřuje hlubukou lítost nad zbytečně zmařenými životy. Více info na www.požáry.cz, www.novinky.cz a pod.

Požár živého plotu 1. 1. 2013

Jednotka vyjela na žádost KOPIS Ostrava v 0:20 k požáru živého plotu Lichnov 250. Po příjezdu na místo zásahu bylo průskumem zjištěno
že hoří žívý plot. Na lokalizaci a likvidaci bylo použito od CAS25 jednoduché vedení jedním proudem C. Na místo se dostavila Policie
ČR a jednotka HZS Nový Jičín která si přebrala místo zásahu.

©2023 SDH Lichnov u Nového Jičína

Telefon

556 855 022

E-mail

hasicilichnov@gmail.com

Kde nás najdete

Lichnov 327, 742 75