Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Okrsková soutěž

V sobotu 16.9. 2023 se v Lichnově před kostelem uskutečnilo okrskové kolo v požárním sportu. Soutěž proběhla za krásného slunečného počasí. Byly vypsány  kategorie ženy a muži. V obou kategoriích jsme měli své zastoupení. Z důvodu omezených prostorových možností proběhl jen požární útok na 2B. Startovalo se na zpevněné ploše u kříže před kostelem. Od základny pak závodníci běželi do parku. Zde se museli vypořádat s pravoúhlou zatáčkou a pak již mohli spěchat k terčům, které se nacházely na úrovni prodejny Orlovna.

Soutěže se zúčastnila družstva z Bordovic, Tiché, Veřovic a Lichnova. Omluvena byla družstva z Trojanovic a Frenštátu pod Radhoštěm.

A jak to vše nakonec dopadlo. V kategorii žen vyhrály hasičky z Tiché. Lichnovské ženy skončily druhé. Zde je třeba smeknout, protože měly omezenou možnost tréninku a ztížené podmínky při sestavování družstva. Proto jím patří velký dík.

V kategorii mužů zvítězilo družstvo z Veřovic, druzí byli hasiči z Lichnova a třetí pak skončila Tichá. Domácí hasiči se navíc blýskli nejrychlejším časem absolutně. Náš tým také provázely komplikace. První pokus museli opakovat, z důvodu nefunkční časomíry. Poslední pokus museli startovat na několikrát, z důvodu problémů se startovací pistolí.

Děkujeme všem účastníkům a blahopřejeme vítězům. Speciální poděkování si pak zaslouží naše družstvo žena dívek. Jsem rádi, že máme v Lichnově takové skvělé hasičky.